Firma Architektura Zieleni Hortus Radosław Ciołek-Poniatowski realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pod nazwą
Wzrost konkurencyjności firmy Hortus poprzez wdrożenie nowego modelu biznesowego internacjonalizacji.
Cel i planowany efekt projektu:
Celem projektu jest wzrost konkurencyjności firmy Architektura Zieleni Hortus poprzez rozpoczęcie oferowania usług na rynku ukraińskim. Cel zostanie osiągnięty w szczególności poprzez uczestnictwo w targach i misjach wyjazdowych oraz poprzez wsparcie doradcze obejmujące kompleksowe działania w zakresie internacjonalizacji, przygotowaniu przedsiębiorstwa i jego oferty pod kątem eksportu oraz aktywnego poszukiwania partnerów biznesowych w celu wprowadzenia swoich usług na wybrane rynki zagraniczne. Działania zaplanowane w ramach projektu umożliwią Wnioskodawcy wejście na nowy rynek, co wpłynie pozytywnie na przewagę konkurencyjną firmy oraz w krótkim czasie przełoży się na wolumen osiąganych przychodów.
Wartość projektu:
Całkowita wartość projektu: 548 292,00 zł
Całkowita wartość wydatków kwalifikowalnych: 474 600,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich:
Dofinansowanie projektu stanowiące pomoc de minimis: 403 410,00 zł
Termin realizacji projektu:
01.10.2021 – 31.10.2022
Firma Architektura Zieleni Hortus Radosław Ciołek-Poniatowski realizuje projekt pod nazwą Budowa instalacji fotowoltaicznej dla firmy Architektura Zieleni Hortus dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020, Działanie 15.1 Wsparcie przedsiębiorstw w zakresie energetyki – REACT-EU.
Celem projektu jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 29,88 kWp na dachu budynku warsztatowo-magazynowego położonego w Lublinie przy ul. Franciszka Stefczyka 38. W skład instalacji wchodzą 72 szt. paneli fotowoltaicznych, inwerter, zabezpieczenia AC i DC, okablowanie, system montażowy – konstrukcja dachowa, system zarządzania energią.
Realizacja projektu przyczyni się do dywersyfikacji źródeł wytwarzania energii, ograniczenia zużycia paliw kopalnych, ograniczenia emisji CO2 i pyłów do atmosfery, racjonalnego gospodarowania energią przez przedsiębiorstwo oraz pozwoli na skuteczne rozwiązywanie problemów związanych ze wzrostem cen energii.
Efekty realizacji projektu:
Dodatkowa zdolność wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych 29,88 kW.
Szacowana roczna spadek emisji gazów cieplarnianych 10,76 t/rok
Produkcja energii elektrycznej z nowo wybudowanych instalacji wykorzystujących OZE 28,31 MWh/rok;
Wartość projektu:
Całkowita wartość projektu: 110 700,00 zł
Całkowita wartość wydatków kwalifikowalnych: 90 000,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich:
Dofinansowanie projektu stanowiące pomoc de minimis: 58 500,00 zł
Termin realizacji projektu:
15.03.2022 – 31.12.2022